Strona główna Tacho5Safe

Tacho5SAFE

5-ta generacja czytników do tachografu i karty kierowcy

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym urządzeniem wspomagającym kierowców, firmy transportowe, firmy rozliczeniowe i inne osoby które posiadają obowiązek odczytu danych z tachografów oraz kart kierowców. Tacho5safe to czytnik posiadający dwie funkcjonalności - standardową i rozszerzoną.

Tacho5Safe wygląd zewnętrzny

Możliwości Tacho5SAFE w funkcjonalności standardowej.

Standardowa funkcjonalność to czytnik umożliwiający odczyt danych z karty kierowcy oraz tachografu. Działa jak każdy inny czytnik. Posiada wewnętrzną pamięć do przechowywania pobranych plików, ma wbudowany czytnik karty kierowcy oraz dwa złącza. Jedno do podłączenia tachografu i drugie do podłączenia komputera. Sygnalizacja stanu urządzenia jak również statusu podczas pobierania danych prezentowana jest za pomocą diod LED na obudowie.

Standardowa procedura obsługi wygląda następująco : odczytujemy dane z karty lub tachografu, podłączamy urządzenie kablem do komputera i kopiujemy pliki. W trakcie podłączenia urządzenia do komputera bateria Tacho5Safe jest ładowana.

Możliwości Tacho5SAFE w funkcjonalności rozszerzonej.

Zdecydowanie zachęcające jest używanie Tacho5Safe w funkcjonalności rozszerzonej. Funkcjonalność rozszerzoną stanowi połączenie czytnika Tacho5safe, urządzenia (telefonu, smartfona, tabletu) działającego w systemie Android lub IOS z dostępem do internetu oraz komunikacją bluetooth i darmowej aplikacji wraz z magazynem w chmurze. Zarówno aplikacja na smartfona jak i magazyn online są darmowe dla każdego użytkownika bez ograniczeń czasowych oraz jakichkolwiek dodatkowych wymagań. Spełnienie powyższych wymagań jak widać nie wymaga żadnych specjalnych urządzeń czy dodatkowych nakładów. (obecnie każdy dostępny telefon obsługuje transmisję bluetooth oraz posiada dostęp do intenretu).

Po włożeniu karty w slot urządzenia lub podłączeniu do tachografu uruchamiamy aplikację na telefonie. Proces pobierania danych prezentowany jest na ekranie smartfoma. Po zakończeniu odczytu telefon łączy się z darmowym oprogramowaniem w internecie i wysyła pliki do prywatnego bezpiecznego magazynu online. Dostęp do magazynu ma każdy, kto posiada uprawnienia (login i hasło) z dowolnego miejsca na świecie .

Przykładowo w bazie transportowej pobierane są pliki do chmury a dział rozliczeń i kontroli pobiera te dane na swój system w innym mieście.

Tacho5Safe z włożoną kartą kierowcy

 

Zalety Tacho5Safe

  • Współpracuje z wszystkimi rodzajami tachogrfaów i kart różnych generacji
  • Tacho5Safe posiada standardową funkcjonalność czytnika do tachografu i karty kierowcy
  • do połączenia smartfona z Tacho5Safe dostępna jest bezpłatna aplikacja na Androida i IOS-a
  • użytkownicy Tacho5Safe otrzymują dostęp do bezpiecznego, prywatnego magazynu online
  • użytkownicy Tacho5Safe otrzymują dostęp do bezpiecznego programu TachoSafe-WEB oraz płatnego TachoSafe-WEB PRO

Sprzęt - Tacho5Safe posiada

  • wysokowydajny litowo-polimerowy akumulator umożliwiający do 400 pobrań danych z karty kierowcy bez ładowania
  • nisko energetyczny - Low Energy BLE4.0 wbudowany moduł Bluetooth do transmisji pomiędzy telefonem a urządzeniem
  • zabudowany slot - czytnik kart kierowcy z boku urządzenia do szybkiego odczytu karty kierowcy
  • złącze do tachografu - zintegrowany interfejs w formie klucza do podłączenia tachografu i odczytu danych

 

Jak działa program na smartfona